Mamigo Blog Hledáte způsob, jak rychle zhubnout? Poradíme vám, jakých chyb se musíte vyvarovat

Hledáte způsob, jak rychle zhubnout? Poradíme vám, jakých chyb se musíte vyvarovat

Hľadáte spôsob, ako rýchlo schudnúť? Poradíme vám, akých chýb sa musíte vyvarovať


Hledáte způsob, jak rychle zhubnout? Poradíme vám, jakých chyb se musíte vyvarovat

Dáváte si pozor na to, co jíte? Sportujete? A i přesto se vám nedaří zhubnout? Někdy se může příčina vašeho problému objevit tam, kde byste ji vůbec nečekali.

Váš jídelníček na hubnutí obsahuje až příliš málo kalorií


Každý, kdo má problém s váhou, se snaží zhubnout co nejrychleji. Jedním z prvních kroků v hubnutí je snížení příjmu kalorií, což znamená, že vědomě jíme méně. Mnozí to ale přeženou a přestanou takřka úplně jíst. Na cestě za krásnou postavou však myslete na jedno – to, že nebudete jíst, vám nezaručí, že zhubnete rychleji. Právě naopak. Váha se vám nejenže může zastavit, ale přivodíte si i zdravotní problémy. Zpomalí se váš metabolismus, ztratíte energii, už nebudete moct, bude vás trápit oslabená imunita. A to nemluvíme o tom, že si můžete přivodit onemocnění, jako je anorexie či bulimie.

Proto se raději pusťte do zdravé stravy, ze které si vytvoříte životní styl. Žádná dieta vám nevydrží věčně, ale zdravý životní styl, do kterého se zamilujete, ano. My spolu s naším
MioMatem - hrnečku vař vám s tím rádi pomůžeme. Můžete si v něm připravovat nejen chutné a zdravé polévky, ale také kaše, rostlinná mléka či smoothie.


Přeháníte to se cvičením

Pokud hned nevidíme výsledky, máme tendenci ještě víc přitvrdit. Je však třeba myslet na to, že všeho moc škodí. Nepřiměřené nebo časté tréninky vedou spíš ke zranění než k úbytku na váze. Tréninku nemusíte věnovat hodiny, abyste dosáhli výsledků. Stačí najít tréninkový program, který vám bude vyhovovat a bude vás bavit. Dnes jsou velmi oblíbené intervalové tréninky, jako například tabata nebo HIIT.


Nedostatek spánku

Po náročném tréninku si vaše tělo zaslouží pořádný odpočinek. Není žádnou novinkou, že kvalitní spánek hraje důležitou roli i při hubnutí. Proto se ujistěte, že každý den spíte 7 – 8 hodin. Nedostatek spánku způsobuje snížení hladiny hormonu leptinu, který nám říká, že jsme sytí, a pomáhá nám při hubnutí. Zvyšuje se přitom hladina hormonu ghrelinu, který naopak způsobuje pocit hladu.

Víte i o jiných chybách při hubnutí?
Napište nám.