Často kladené otázky

Všeobecné informace


Jaké možnosti dopravy nabízíte
Dopravu zajišťujeme kurýrem prostřednictvím společnosti DPD, s.r.o.


Nabízíte i možnost osobního odběru?  

Ne, tuto možnost nenabízíme. MioMat vám přiveze kurýr na vámi určenou adresu. Kontaktuje vás vždy předem, takže se s ním můžete dohodnout na případných změnách.


Jakými způsoby je možné za zboží zaplatit? 
V rámci ČR máte na výběr platbu převodem na účet, platbu kartou nebo na dobírku.


Jaká je doručovací doba?  

Zboží expedujeme každý pracovní den. V případě platby předem nebo kartou zboží odesíláme v nejbližší pracovní den po připsání úhrady na náš účet. V případě platby na dobírku expedujeme zboží v nejbližší pracovní den po zrealizování objednávky.


Jak mám postupovat v případě reklamace? 
Záruční opravy po dobu 2 let od zakoupení poskytujeme bezplatně. Reklamované zboží je třeba zabalit tak, aby se předešlo při přepravě poškození, vyplnit reklamační protokol s přesným popisem závady a odeslat Českou poštou jako „Cenný balík do zahraničí“ na adresu MioBio, s.r.o., Komenského 345/7, 97223 Dolné Vestenice. Více informací zde.

Informace o MioMate


Co je MioMat? 
MioMat je skvělý pomocník do kuchyně, který připraví rostlinné nápoje, polévky, kaše či smoothie. Díky funkci RAW vám umožní vařit ještě zdravěji.


Jaké funkce má MioMat?  

MioMat Raw má 5 funkcí na přípravu jídel a nápojů.
RawMilk: 15 minutový program na přípravu rostlinných mlék z kokosu, ořechů, arašídů, sezamu apod. Zachová přírodní enzymy a antioxidanty, protože ohřev dosáhne max. 42°C a je doprovázen mixováním.
VeggieMilk - Cereal: krátký 10 minutový program pro přípravu různých typů rostlinných mlék – makové, jáhlové, pohankové a jiné. Ohřev dosáhne max. 75°C a je doprovázen mixováním.
VeggieMilk - Soy: 25 minutový program pro přípravu luštěninového rostlinného mléka ze sóji nebo z cizrny. Mléko můžete dochutit např. mákem nebo sezamem. Ohřev dosáhne 100°C a je doprovázen mixováním.
Mash/Soup: 25 minutový program pro přípravu chutných zeleninových a luštěninových polévek nebo zdravých kaší. Ohřev dosáhne 100°C a je doprovázen mixováním.
Smoothie: jen 2 minutový program pro přípravu ovocných, zeleninových a zelených smoothie. Rozmixuje ingredience a jako jediný program nevaří a neohřívá.


Jaké jsou hlavní výhody MioMatu Raw? 

MioMat vám zprostředkuje zdravé, rychlé a pohodlné vaření. Stačí vložit ingredience a vybrat správný program. Zatímco vy se věnujete dětem, domácím pracím nebo odpočíváte, MioMat pracuje za vás. Ohlásí se za 2 až 25 minut, a vaše pochoutka bude hotová.
MioMat Raw má i funkci raw, tj. syrové stravy, kdy ohřev dosahuje max. 42°C. Při tomto způsobu vaření zůstávají v potravinách zachovány přírodní enzymy. Syrové potraviny jsou bohaté i na antioxidanty, které například pomáhají potlačit příznaky stárnutí a snižují riziko různých onemocnění.


Co všechno mohu uvařit v MioMatu Raw? 
V MioMatu Raw můžete připravit celou řadu polévek, kaší, rostlinných mlék, dětských výživ a smoothie. V části Recepty najdete více než 400 vlastnoručních receptů připravených pomocí MioMatu, včetně nápadů, jak spotřebovat zbytky po přípravě rostlinných mlék.


Co je to RAW? 
„Syrová strana“, resp. „RAW strava“ je vaření, kdy ohřev nepřekročí 42°C. Díky tomu v potravinách zůstávají zachovány přírodní enzymy, které se zahříváním ničí. Syrové potraviny jsou bohaté na antioxidanty a ty například pomáhají potlačit příznaky stárnutí nebo snižovat riziko různých onemocnění.


Mohu v MioMatu připravit i rýžovou kaši? 
V MioMatu můžete připravit rýžovo-kokosovou kaši stisknutím tlačítka Mash/Soup. Kaši pouze z rýže není možné připravit (samotná rýže nabývá na objemu a dochází ke kypění).


Mohu v MioMatu připravit i ovesnou kaši? 
Samozřejmě, ovesnou kaši můžete v MioMatu připravit ze zrn ovsa nahého, tj. ne z ovesných vloček. Použijte k tomu program Mash/Soup.


Kolik ingrediencí mám použít na polévku - kaši? 
Doporučené množství ingrediencí uvádíme v každém receptu.


Když se MioMat během vaření polévky/kaše orosí, je to v pořádku? 
Rosení je přirozený jev. Při vaření polévky/kaše na program Mash/Soup dosáhne ohřev bodu varu a také dochází k úniku páry, která na MioMatu pak kondenzuje.


MioMat po zapojení do elektrické sítě vyhazuje pojistky
Při mytí MioMatu se dostala voda do některé z jeho částí, proto MioMat po dobu 2 - 3 dní nepoužívejte a nechte jej důkladně vyschnout. Horní díl MioMatu myjte a sušte tak, aby nůž vždy směřoval dolů.


Proč se polévka/kaše připálila? 
Na vaření polévky/kaše používejte vždy ingredience výhradně v syrovém nepředvařeném stavu, nesterilizované. Při vaření polévky/kaše nepoužívejte předvařené rostlinné mléko ani obiloviny/luštěniny, zeleninu nebo ovoce. Polévku a kaši dochucujte až po dovaření, aby se koření nebo ochucovadla nepřilepily na spodek nádoby. Mezi jednotlivými cykly přípravy jídel nechte MioMat důkladně vychladnout.


Jaké barvy MioMatu Raw nabízíte? 
MioMat Raw se dodává bílý a nese stříbrné dekorace (květy, držadlo apod.). Jinou barevnou kombinaci nenabízíme.


Jak mohu čas od času důkladně vyčistit nerezový vnitřek MioMatu? 
Nerezový vnitřek MioMatu můžete vyčistit běžným čisticím prostředkem, např. jarem. Po připálení můžete MioMat vyčistit silnějším přípravkem, např. cifem.


Mohu v MioMatu Raw vařit libovolný objem? 
V MioMatu vždy připravíte 1 až 1,3 litru pokrmu/nápoje. Menší množství není možné, přístroj by mohl ingredience připálit, případně by je dostatečně nerozmixoval.