Mamigo Blog Rostlinná mléka: Znáte ta nejzdravější?

Rostlinná mléka: Znáte ta nejzdravější

Rastlinné mlieka: Poznáte tie najzdravšie?
Víte, které rostlinné mléko bude vaším pomocníkem při hubnutí a které neobsahuje žádný lepek? Představujeme vám tři nejzdravější rostlinná mléka.

Kokosové mléko

Kokosové mléko je pro naše zdraví velmi prospěšné – pozitivně ovlivňuje imunitní systém, krvetvorbu i nervovou soustavu. Pro svoje úžasné účinky si ho chválí i dámy, které často bojují s kvasinkovými infekcemi, kokosové mléko dokáže také potlačit záněty v těle. Aby toho nebylo málo, obsahuje velké množství zdravého tuku, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kokosové mléko zachutná každému a využijete ho v jakékoli kuchyni, protože má skutečně široké možnosti využití, a to nejen v teplých, ale i ve studených jídlech. Kokosové mléko skvěle dochutí snídaňové kaše, koktejly, omáčky či koláče nebo zdravé a osvěžující smoothies. Úplně jednoduše si ho vyrobíte i vy sami doma – postačí vám k tomu náš
MioMat – hrnečku vař a pár ingrediencí. Například na exotické amarantovo-kokosové mléko budete potřebovat jen tři ingredience, a to strouhaný kokos, amarant a datle. Celý recept najdete TADY.

Viac receptov s kokosovým mliekom nájdete TU.


Rýžové mléko


Rýžové mléko nejvíc ocení alergici, protože je pro ně nejvhodnější. A to ze tří jednoduchých důvodů – neobsahuje žádný lepek, laktózu a ani cholesterol. Dobré je také pro naši imunitu, protože naše tělo zásobuje velkým množstvím vitaminu D a antioxidanty. Rýžové mléko se nejčastěji používá na přípravu snídaní, například si jím můžete zalít granolu. Protože je ze všech rostlinných mlék chuťově nejméně výrazné, hodí se téměř do všech omáček a polévek.

Rýžové mléko si v našem MioMatu vyrobíte raz dva. Nasypete do něj 2 odměrky rýže, zalijete ji vodou a stisknete tlačítko na spuštění programu VeggieMilk Cereal. Po 10 minutách je nápoj hotový a vy jej jen přecedíte přes sítko. Mezi našimi recepty však najdete také chutné
rýžovo-kokosové mléko, které v sobě spojuje blahodárné účinky jak rýžového, tak kokosového mléka.

Mandlové mléko

Víte, že mandle patří k nejzdravějším ořechům? Tak proč si je nedopřát také v podobě rostlinného mléka! Nám moc chutná a milujeme ho zejména proto, že neobsahuje žádný cholesterol, jen zdravé tuky, které prospívají našemu srdci. Jeho pitím budou zdravější také naše kosti a zrak a aby toho nebylo málo, nachází se v něm jen minimum kalorií, takže je skvělým pomocníkem při hubnutí.
Mandlové mléko chutná výborně v pudincích, koláčích či různých kaších.