Mamigo Blog Rostlinné mléko – jak ho připravit?

Rostlinné mléko – jak ho připravit?

Rastlinné mlieko – ako ho pripraviť?

O rostlinných mlékách slýcháme čím dál častěji. Nejenže získávají na oblibě u těch, kdo vyznávají zdravý životní styl, jsou navíc také alternativou pro ty, kdo často ze zdravotních důvodů nemohou konzumovat kravské mléko. Mnohá rostlinná mléka jsou zároveň bezlepková, a proto po nich mohou bez výčitek sáhnout také celiakové.

I když se o tomto rostlinném nápoji hovoří jako o mléce, není to přesné pojmenování. Jeho zdrojem totiž nejsou mléčné žlázy, ale plody rostlin. Mlékem ho nazýváme proto, že ho můžeme využívat stejně jako kravské mléko – a o to nám přeci jde.

Rostlinná mléka vás nadchnou vysokým obsahem vitaminů, vlákniny či lecitinu, ale také tím, že jsou takřka úplně bez cholesterolu a nadbytečných tuků, což ocení zejména ti, kteří se snaží shodit přebytečná kila. Ocení je vlastně všichni, kterým záleží na zdravém životním stylu. Stejně jako nám v MioMatu, protože náš „hrnečku, vař“ má i programy VeggieMilk – Cereal či VeggieMilk – Soy, které jsou vhodné na přípravu různých typů rostlinných mlék. V MioMatu si tak můžete jednoduše připravit čerstvé rostlinné mléko podle své chuti.


Rostlinné mléko? Raději domácí!

Výběr rostlinných mlék, která si už hotová můžete koupit v obchodě, je velmi bohatý. Bohužel, vybrat si skutečně kvalitní mléko může být fuška. Určitě dejte ruce pryč od instantních rostlinných nápojů v prášku, protože často obsahují jen minimální množství základní suroviny a přidává se do nich ztužený (nezdravý) tuk či glukózový sirup. Raději si rostlinné mléko vyrobte ze skutečných ingrediencí sami v našem MioMatu.

Rostlinná mléka ukrývají množství příznivých účinků pro náš organismus. Ty závisí na tom, jakou základní surovinu rostlinného mléka si vybereme. Níže vám popíšeme nejčastější druhy rostlinných mlék spolu s účinky, které mají na naše tělo. Na našem webu samozřejmě najdete mnohem víc receptů a kombinací.

Kokosové mléko

Nadchne vás obsahem bílkovin, podílem nasycených tuků a také řadou cenných látek, jako jsou vitaminy B, fosfor, vápník či křemík. Kokosové mléko se velmi často využívá v asijské kuchyni, takže pokud patříte k jeho milovníkům, určitě jsme vás potěšili.

Makové mléko
Chcete svému tělu dodat vápník v jeho přirozené podobě? Dopřejte mu nápoj z máku.

Mléko z para ořechů
Zbožňujete para ořechy v koláčích nebo si je rádi vychutnáváte jen tak při televizi? Veganské mléko z para ořechů vás potom určitě potěší!


Mandlové mléko
Mandlové rostlinné mléko s jemnou oříškovou chutí patří mezi nejoblíbenější. Obsahuje velké množství minerálů, jako je hořčík, mangan, selen a také vitamin E.

Mandľové mlieko