Mamigo Blog Tři recepty na letní smoothie, které vás osvěží i zasytí

Tři recepty na letní smoothie, které vás osvěží i zasytí

Letné smoothie: Tri recepty, ktoré vás osviežia i zasýtia


Jste i vy takovými milovníky smoothie jako my? Zejména v létě je to jeden z nejlepších a nejchutnějších způsobů osvěžení. Kromě toho, že skvěle chutná, je i plné ovoce a zeleniny, přičemž chutím a ingrediencím se meze vůbec nekladou.

Můžete si je samozřejmě koupit i v obchodě. Ale v tom případě vám nikdo nezaručí, co všechno se ve smoothie nachází. Proto nám nejvíc chutná domácí smoothie, které si jednoduše připravíte v našem MioMatu. Připravili jsme pro vás tři recepty, které vás nejen osvěží, ale také zasytí.

Ananasovo-banánové letní smoothie

Osvěžení v podobě exotického ovoce pro sebe a své blízké připravíte do několika minut. Budete potřebovat jen pár energií nabitých ingrediencí, a to jeden menší ananas, banán, pomeranč, trošku zázvoru a vodu. Všechny ingredience nakrájejte na malé kousky a vložte do MioMatu – hrnečku vař. Přidejte také trochu nastrouhaného zázvoru, který smoothie dodá nezaměnitelnou chuť. Na závěr už jen stačí dolít vodu a zapnout MioMat na funkci Smoothie. Celý recept i s fotografiemi najdete
tady.


Rychlý oběd v podobě zeleninového smoothie

Kdo by měl v tomhle teple chuť na teplou polévku? My opravdu ne, a proto pro vás máme recept na
zeleninové brokolicovo-avokádové smoothie oslazené ovocem. Na jeho přípravu budete potřebovat 5 růžiček brokolice, avokádo, banán a hrušky nakrájejte a vložte do MioMatu. Na závěr dolijte hruškovou šťávou a pitnou vodou, zapněte MioMat a za 2 minuty máte na stole rychlý a zdravý oběd.


Ideální smoothie na léto

Jednou z našich nejoblíbenějších kombinací je červená řepa – mrkev – banán – jablko. Touto pochoutkou určitě zabodujete na každé letní zahradní oslavě. Na litr smoothie budete potřebovat jednu menší řepu, dvě menší mrkve, dva banány, dvě jablka, tři datle, šťávu z poloviny citronu, skořici a vodu. Zeleninu a ovoce nakrájejte a vložte do MioMatu. Potom už jen přidejte datle, skořici a citronovou šťávu na ochucení a dolijte vodou tak, aby hladina byla mezi ryskami MIN a MAX. Nestihnete si ani uklidit linku a smoothie bude hotové. Jak to vypadá se dozvíte tady.

Chcete víc receptů? Navštivte naši podstránku s recepty, kde najdete množství návodů, jak připravit letní smoothie.