Mamigo Produkty Luli Chef Midi (450 - 600 ml) Jak používat Luli chef Midi
Názov obrázka

Obsah balení Luli Chefa Midi


Luli Chef Midi

kabel

odměrka - objem 20 ml

kartáček na čištění - používat můžete i jiný, běžný kartáček

návod k použití
Vhodné a nevhodné suroviny pro vaření v Luli Chefovi Midi


- do Luli Chefa Midi patří jen čerstvé, předem neuvařené ani jinak tepelně nezpracované ingredience, nakrájené na kostičky / kolečka.

- ovesné vločky, kravské ani rostlinné mléko nedoporučujeme používat při žádném z programů, kromě Smoothie, nakolik se zvyknou připálit na dně nádoby a může dojít k poškození Luli Chefa Midi.

- polenta, krupice ani mouka do Luli Chef Midi nepatří, připalují se.

- v případě kaše z rýže nebo jáhel doporučujeme přidat vždy další ingredienci (např. strouhaný kokos, sezam apod.), v opačném případě může dojít k překypění. Přidáním další suroviny se tento problém odstraní.

- dochucování (sůl, pepř, med apod.) je ideální až po skončení příslušného programu. Pokud byste se rozhodli ochucovat před vařením, přidejte tato ochucovadla navrch ingrediencí (ne na spodek nádoby).


Průbeh vaření


- programy Luli Chefa Midi mají jiný průběh, dobu vaření i jinou teplotu ohřevu, přesné informace naleznete v části "Programy Luli Chef Midi"

PlantMilk - program na rostlinná mléka.

Soup / Puree – program na krémové mixované polévky, kaše a dětské výživy či příkrmy.

Warm - udržuje teplotu navařeného jídla na 60°C po dobu 2 hodin.

Cook - program na nemixované polévky s kousky zeleniny.

Smoothie – program na ovocné nebo zeleninové smoothies.

Clean - program učený k čištění Luli Chefa Midi.


- Luli Chef Midi doporučujeme postavit na volnou plochu nebo na linku a zapnout digestoř. Víčko má mezeru, aby během vaření mohla unikat pára. Buďte opatrní, pára je horká.

- v případě programů s ohřevem doporučujeme používat pouze vodu (ne mléka), její hladina musí být po rysku.

- Luli Chef Midi připraví 450 - 600ml pokrmu, menší ani větší množství nelze připravit.

- hustotu polévek a kaší si můžete upravit podle vašich preferencí, pokud použijete příliš mnoho ingrediencí může nastat připalování na dně Luli Chefa Midi.

- program přípravy je třeba vždy nechat celý dokončit, Luli Chef Midi nelze během vaření otevřít a přidat tam další ingredience. Ty je třeba si uvařit mimo Luli Chefa Midi a přidat je do hotového pokrmu až po dovaření.


Po dovaření


- po dokončení programu Luli Chef Midi vydá zvukový signál. Odpojte přístroj z elektřiny, vylijte hotové jídlo a do Luli Chefa Midi napusťte vodu, opětovně jej zapněte na program Clean, následně dočistěte Luli Chefa Midi přiloženým kartáčkem nebo jakoukoli houbičkou a čistícím prostředkem.
- mýt pod tekoucí vodou se může jen nerezová nádoba Luli Chefa midi a plastový uzávěr, ostatní části otřete jen navlhčeným hadříkem.
- spodní díl Luli Chefa Midi nestavte na vlhký či mokrý podklad.